Zastosowanie

Thera Cane ® znajduje zastosowanie w większości zespołów bólowych kręgosłupa, mięśni i stawów.

Czym jest ból mięśniowo-powięziowy?

Jest to zespół charakteryzujący się występowaniem bólu mięśniowo-szkieletowego, często mylony z innymi schorzeniami, co zmusza pacjenta do poszukiwania przyczyny dolegliwości u specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Przyczyną występowania tego bólu są punkty spustowe zlokalizowane w mięśniach. Według niektórych badań aż u 93% pacjentów z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi jedną z przyczyn bólu była obecność punktów spustowych w mięśniach. Są to miejsca bolesne przy nacisku, będące przyczyną charakterystycznego bólu promieniującego, tkliwości uciskowej a nawet objawów ze strony autonomicznego układu nerwowego.

Pacjent może odczuwać ból, którego przyczyna leży w innej okolicy, np. ból kolana może wynikać z obecności punktu spustowego w mięśniu uda lub biodra. Zespołowi temu oprócz dokuczliwego bólu towarzyszy wiele objawów, takich jak ograniczenie zakresu ruchu w stawach, uczucie sztywności mięśni, szczególnie po długich okresach unieruchomienia (rano po przebudzeniu lub po długim siedzeniu) oraz osłabienie siły mięśniowej przez co może wpływać na szybsze pojawienie się uczucia zmęczenia. Punkty spustowe mogą także wpływać na postawę ciała. Mogą znacząco mogą obniżyć jakość życia niemal każdego człowieka.

Punkty spustowe słabo reagują na leczenie lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi. Cięższym stanom bólu mięśniowo-powięziowego mogą towarzyszyć zaburzenia snu. Występowanie bólu mięśniowo-powięziowego może nawet prowadzić do występowania depresji czy niepokoju, szczególnie w sytuacjach, w których trudno uzyskać jest fachową pomoc a inne środki terapii nie przynoszą rezultatów. Ból mięśniowo-powięziowy bardzo często dotyczy pacjentów z fibromialgią u których występują zarówno punkty spustowe jak i punkty tkliwe. Wielu fizjoterapeutów stosuje Thera Cane ® jako doskonałe uzupełnienie terapii podnosząc tym samym skuteczność swojego działania. Pacjenci, którzy używają Thera Cane ® czują, że mają wpływ na swoje zdrowie mogąc współuczestniczyć w terapii.

Aktualności

Aktualnie brak nowych wiadomości